Usługi lakiernicze

Usługi lakiernicze
Lakierowanie ciekłe

W zakładzie w Białogardzie lakierowaniu ciekłemu można poddać elementy z blachy czarnej, ocynkowanej, i aluminium.

Przygotowanie powierzchni do lakierowania

Prawidłowe przygotowanie powierzchni do lakierowania to najważniejsza i najtrudniejsza czynność w technologii zabezpieczeń antykorozyjnych. Proces ten w firmie BerlinerLuft. rozpoczyna się od sprawdzenia dostarczonych detali pod kątem zgodności przygotowania spoin, krawędzi i innych obszarów. Następnie detale poddawane są odtłuszczaniu alkalicznemu w wysokiej temperaturze, płukane są wodą sieciową oraz osuszane termicznie.

W zależności od gatunku podłoża i wymagań klientów następnym etapem jest obróbka chemiczna lub strumieniowo-ścierna.

Po zakończonych procesach przygotowania powierzchni dokonywana jest ocena stopnia przygotowania i profilu powierzchni. Sprawdzany jest również stopień jej zapylenia.  Wytyczne stanowią normy branżowe PN-EN ISO 8501 oraz PN-EN ISO 8502-3.

Proces lakierowania

Lakierowanie odbywa się w nowoczesnych kabinach lakierniczych, które zapewniają idealne warunki klimatyczne do aplikacji farby oraz umożliwiają suszenie powłok lakierniczych w wysokich temperaturach.

Proces lakierowania spełnia wymagania serii norm ISO 12944 (klasy odporności korozyjnej C1-C5 i rygorystyczne okresy trwałości dla powłok antykorozyjnych).

Ogromnym atutem jest możliwość powtarzalnego powlekania detali wielkogabarytowych nawet do 10m długości.

W sobotę 16 marca nasza firma padła ofiarą cyberataku. W rezultacie nie jesteśmy obecnie dostępni pod zwykłymi numerami telefonów ani adresami e-mail. Nasz zespół pracuje bez wytchnienia, aby jak najszybciej przywrócić naszą zwykłą dostępność. Odpowiedzialne organy karne i państwowe organy ochrony danych zostały poinformowane.

Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.

Więcej informacji