Stabilnie w obliczu zmian.

Od momentu powstania przez 90 lat swojej historii BerlinerLuft. rozwijał się dynamicznie. Z biegiem lat producent zorientowany na produkt stał się specjalistą o randze międzynarodowej w zakresie systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.   

1928

Gottlieb Büchner zakłada w Berlin firmę zajmującą się produkcją systemów wentylacyjnych. Oprócz wentylatorów i elementów systemów wentylacyjnych dla odlewni produkowane są również systemy chłodzenia dla zespołów diesla. Firma zatrudnia 450 pracowników.

 

1949- 1984

Dawna firma Büchner przekształca się w VEB Lufttechnische Anlagen Berlin. Dzięki 2000 pracownikom i 80 000 m2 powierzchni firma jest jedną z największych firm w branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej w NRD. Oprócz elementów systemów wentylacyjnych produkowane są również wentylatory przemysłowe na dużą skalę.

1990

Po upadku muru berlińskiego VEB Lufttechnische Anlagen Berlin został przekształcony w Berliner Lufttechnische Anlagen und Geräte GmbH.

1992

Firma została sprywatyzowana przez Treuhand i podzielona na dwa działy: wentylatory i komponenty oraz budowa instalacji.

1994

BerlinerLuft. Technische Geräte GmbH przejmuje w całości prezes Michael Nagl.

W tym samym roku powstaje w Koszalinie BerlinerLuft. Sp. z o.o. - polska spółka-córka.

1995

Utworzenie BerlinerLuft. Technik GmbH, RegionalCenter Süd, dawniej LGM Lufttechnische Geräte Mühldorf GmbH w Bawarii, w pobliżu Monachium.

1996

Założenie dzisiejszego BerlinerLuft. Regional- Centers Nord  poprzez przejęcie Blechwarenfabrik w Uelzen. Firma Rixner Klimageräte GmbH w Warngau (Bawaria) zostaje przyłączona jako spółka-córka i uzupełnia ofertę produktów BerlinerLuft. o systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne.

1998

BerlinerLuft. przejmuje kolejne firmy: dzisiejszy RegionalCenter Mitte w Ottendorf-Okrilla, dawniej LTA Lufttechnische Components GmbH, i firmę Schwunck & Buss GmbH w Kolnii  obecnie Regional-Center West oraz BerlinerLuft. Technik GmbH, Austria.

2000

Założenie zagranicznej spółki-córki BerlinerLuft. do Brasil, Porto Allegre. W tym samym roku powstaje BerlinerLuft. Spółka z o.o., zakład produkcyjny w Niemodlinie, na południu Polski.

2001

Założenie BerlinerLuft. CompetenceCenter Klimatechnik GmbH poprzez przejęcie działu central klimatyzacyjnych od Dillinger Stahlbau GmbH (DSD), Saara.

2008

Założenie BerlinerLuft. Meksyk, Puebla

2009

Zakup i rozbudowa zakładu produkcyjnego w Białogardzie w Polsce.

2015

Utworzenie BerlinerLuft. Tehnika d.o.o., Zagrzeb w Chorwacji.

2016

Połączenie wszystkich działających spółek w Niemczech jako  BerlinerLuft. Technik GmbH.

BerlinerLuft. do Brasil: Przeniesienie do nowego zakładu produkcyjnego w Alvorada / Porto Alegre o łącznej powierzchni 16 000 m².