Informacje o cyberataku

W nocy z soboty na niedzielę 16 marca nasza firma padła ofiarą profesjonalnego cyberataku.

Dział IT BerlinerLuft uruchomił wewnętrzne plany awaryjne natychmiast po wykryciu ataku. Obejmowały one całkowitą izolację i wyłączenie naszych systemów IT, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ataku.
Następnie rozpoczęliśmy współpracę z zewnętrznymi specjalistami ds. informatyki śledczej w celu sprawdzenia i przywrócenia naszych systemów. Proces ten jest czasochłonny, ale absolutnie niezbędny, aby wykluczyć kontynuację cyberataku w późniejszym terminie. Obecnie nic nie wskazuje na to, czy i jakie dane zostały naruszone w wyniku cyberataku lub mogły zostać skradzione. Niemniej jednak poinformowaliśmy odpowiedzialne organy karne i państwowe organy ochrony danych. Obecne wyłączenie naszych systemów informatycznych wpływa w szczególności na komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Obecnie nie są one dostarczane ani wysyłane.

Ze względu na operację awaryjną IT mogą wystąpić krótkoterminowe ograniczenia w naszej działalności biznesowej. Obecnie pracujemy na pełnych obrotach, aby ich uniknąć lub, jeśli są one konieczne ze względów bezpieczeństwa IT, zminimalizować je w miarę możliwości.

Niemniej jednak prawdopodobnie wystąpią zakłócenia w procesie produkcji i opóźnienia w dostawie. Niezwłocznie poinformujemy o tym wszystkich partnerów biznesowych. W razie potrzeby prosimy o kontakt z odpowiedzialną osobą kontaktową BerlinerLuft. Luft i sprawdzać aktualizacje na naszej stronie internetowej. Osoby kontaktowe są nadal dostępne pod telefonem komórkowym.

Z góry dziękujemy za zrozumienie.
Twój BerlinerLuft.

W sobotę 16 marca nasza firma padła ofiarą cyberataku. W rezultacie nie jesteśmy obecnie dostępni pod zwykłymi numerami telefonów ani adresami e-mail. Nasz zespół pracuje bez wytchnienia, aby jak najszybciej przywrócić naszą zwykłą dostępność. Odpowiedzialne organy karne i państwowe organy ochrony danych zostały poinformowane.

Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.

Więcej informacji