Referencje Zeche Zollverein Essen

Wieże wentylacyjne w estetyce przemysłowej

Połysk i patyna w kopalni Zollverein w Essen

Cztery wieże wentylacyjne ze stali nierdzewnej BerlinerLuft. Technik GmbH uzupełniają architekturę nowego budynku Uniwersytetu Sztuki (University of the Arts) Folkwang w Essen, który - nawiązując do lokalizacji dawnej kopalni - został zaprojektowany w charakterystycznej estetyce przemysłowej.

Imponujący budynek Wyższej Szkoły Wzornictwa (Hochschule für Gestaltung) nie tylko przyciąga wzrok, ale również spełnia wymogi projektowe pod względem architektonicznym. Budynek zaprojektowany przez biuro architektów MGF ze Stuttgartu to konstrukcja podzielona na sześciany o różnych wysokościach. Fasada wykonana jest z ocynkowanej blachy stalowej. Światło słoneczne ciągle jeszcze odbija się w błyszczącej elewacji, z czasem jednak w wyniku naturalnego wietrzenia nabierze koloru matowej szarej patyny.

Te prawie identyczne wieże z lamelami o szczotkowanych powierzchniach wykonane ze stali nierdzewnej 1.4301 szczególnie dobrze komponują się z nowoczesną architekturą i tworzą estetyczny element całego projektu.

Oprócz tego kryje się za tym również przemyślana i wydajna koncepcja wentylacji: trzy wieże wentylacyjne nawiewne o wydajności 26 000 m³ / h na wieżę zapewniają dopływ świeżego powietrza do budynku. Powietrze jest zaś zasysane od dołu przez lamele ułożone pod kątem 45 °.

Wszystkie wieże wyróżniają się wysoką wydajnością wentylacji bez powodowania hałasu.

 

Czwarta wieża to „zakamuflowana” wieża wywiewna w identycznej formie, ale z niewidocznymi lamelami. Powietrze odprowadzane o przepływie 30 000 m³ / h jest wydmuchiwane pionowo w górę poprzez siatkę. Wieże mają wysokość 4 460 mm, a ich średnica wynosi 1 600 mm.

BerlinerLuft. produkuje i dostarcza elementy i kompletne systemy wentylacji i klimatyzacji. Wieloletnie doświadczenie, staranne projektowanie, wysokie standardy jakości materiałów i wykonania gwarantują ciche i energooszczędne rozwiązania wentylacyjne.

Produkty

  • 1 Wieża wywiewna
  • 3 Wieże nawiewne

Wszystkie wieże mają wysokość 4460 mm i średnicę 1600 mm

 

Wydajność

  • Wieża wywiewna o przepływie powietrza: 30 000 m3 / h
  • Wieże nawiewne o przepływie 26 000 m³ / h

Wykonanie & materiał

  • Stal nierdzewna 1.4301
  • Powierzchnia szczotkowana
  • Dach o nachyleniu 5 °
  • Lamele